Šéf skupiny podvodníků z Pardubicka skončil ve vazbě

ČTK ČTK
19. 4. 2013 11:39
Pětice mužů připravila kolem 2000 lidí z celé republiky o téměř 15 milionů korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Pardubice - Ve vazbě skončil jeden z pětice mužů z Pardubicka, které policie obvinila z rozsáhlého podvodu, při němž připravili kolem 2000 lidí z celé republiky o téměř 15 milionů korun.

Další čtyři jsou vyšetřováni na svobodě. Hrozí jim vězení od pěti do deseti let, řekla mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová.

"Důvodem uvalení vazby je zabránit ovlivňování svědků a útěku," uvedla Vavřinová.

Šestadvacetiletý muž byl podle policie hlavou celé skupiny. Podle Mladé fronty Dnes jde o Martina Chovance spojovaného se sdružením Pardubáci, které je součástí koalice na pardubické radnici. Pro sdružení například zdarma spravoval internetové stránky.

Za Pardubáky se také stal členem dozorčí rady Dopravního podniku města Pardubic.

Skupina mužů prostřednictvím několika obchodních společností nabízela, že zájemcům zprostředkuje půjčku nebo úvěr, i když to nemínili splnit.

Vybírali vratné zálohy, které ale nevraceli, a po vypovězení smluv se ještě pokoušeli inkasovat od klientů smluvní pokuty. Svou nabídku skupina inzerovala na internetu.

Policie vyšetřuje případy z let 2010 až 2012. Podle Vavřinové je ale možné, že podvody se děly i dříve. Počet podvedených lidí se tak může ještě zvýšit.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Zaorálek zrušil projekt portálu Czechiana jako megalomanský a nadbytečný. Stál by 449,5 milionu Kč. Požadavkům EU lze podle něj dostát za méně peněz

Další zprávy