Řidič nedal přednost jinému autu, po nehodě na Svitavsku je pět lidí zraněno

ČTK ČTK
23. 4. 2016 12:02
Při srážce octavie s felicií na křižovatce u Jevíčka na Svitavsku v sobotu dopoledne utrpěl vážné zranění řidič felicie. Záchranáři jej vrtulníkem převezli do nemocnice. V nemocnici skončila i jeho spolujezdkyně. Řidiče a dva jeho spolucestující z octavie záchranáři převezli do nemocnice k preventivnímu vyšetření. Řidič octavie pravděpodobně nerespektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě a nedal přednost felicii jedoucí po hlavní silnici. Kromě zdravotnických záchranářů u nehody zasahovaly tři jednotky hasičů. Hmotnou škodu na autech policie předběžně odhadla na 160 000 korun. Silnice byla kvůli odstraňování následků nehody dočasně uzavřena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy