Půltunový býk spadl do studny na Pardubicku, vyprošťovali ho hasiči

Domácí Domácí
Aktualizováno 2. 1. 2019 18:30
Bezmála půltunový býk spadl ve středu do studny na Pardubicku. Zvíře museli vyprostit hasiči. Záchrana čtyřistapadesátikilového býka ze studně se odehrála v Blížňovicích, části Hrochova Týnce, upřesnili hasiči na svém twitterovém účtu. "Náročné vyprošťování býka, který spadl do zhruba 10m hluboké studny, má úspěšný konec. Býka hasiči vyprostili ze studny v 17:22 hodin. Byla to fuška!" uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Vendula Horáková.
Hasiči zachraňují býka, který spadl do studny.
Hasiči zachraňují býka, který spadl do studny. | Foto: HZS Pardubický kraj
 

Právě se děje

před 7 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy