V domě pro seniory na Chrudimsku hořelo, zahynula jedna žena

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 3. 2016 13:01
V pondělí zachvátil požár dům pro seniory v Tuněchodech na Chrudimsku. Hasiči v domě našli mrtvou ženu. Jak osmaosmdesátiletá žena zemřela zatím není jasné. Příčinu vzniku požáru musí určit vyšetřovatel, škoda zatím nebyla vyčíslena. Byty v domě se nyní budou muset sanovat. Jejich obyvatelé by se tam mohli vrátit již v průběhu tohoto týdne.
Při požáru v domově pro seniory zahynula jedna žena. (Ilustrační foto)
Při požáru v domově pro seniory zahynula jedna žena. (Ilustrační foto) | Foto: HZS Praha, M. Kosmata

Tuněchody (Chrudimsko) - V domě s pečovatelskou službou v Tuněchodech na Chrudimsku v pondělí hořelo. Hasiči našli v jednom z bytů mrtvou ženu. "Zatím není jasné, jak zemřela," informovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Uvnitř bytu hasiči nalezli bezvládné tělo ženy. Další žena byla z protějšího bytu evakuována oknem, protože chodba byla celá zakouřená," uvedla Horáková.

Ostatní tři obyvatelé pečovatelského domu opustili budovu včas. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu během čtvrt hodiny. Příčinu vzniku požáru musí určit vyšetřovatel, škoda zatím nebyla vyčíslena.

"Přesnou příčinu úmrtí osmaosmdesátileté ženy určí soudní pitva. Jedna z možných příčin požáru je závada na elektroinstalaci," řekl mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

V domě s pečovatelskou službou je celkem šest bytových jednotek. Dva nebyly požárem postiženy a mají samostatný vchod, čtyři byty bude muset odborná firma sanovat, například znovu vymalovat. Jejich obyvatelé se do nich budou moci vrátit až během tohoto týdne. "Ubytovali jsme je zatím svépomocí, v rodinách, které tu mají," dodal starosta Miloslav Kalousek.

 

Právě se děje

Další zprávy