Požár na farmě Apolenka u Pardubic založil někdo úmyslně, zjistili hasiči

ČTK ČTK
7. 12. 2018 9:12
Požár, který koncem listopadu zničil stodolu a kanceláře na farmě Apolenka ve Spojile u Pardubic, někdo založil úmyslně. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Škoda dosáhla po konečném vyčíslení dvou milionů korun, na obnovu přispívají individuální dárci i Pardubice a Pardubický kraj. Ve stodole měla farma zásoby krmiva pro čtyři desítky koní, kozy, ovce a další zvířata, ale i kanceláře a sociální zařízení. Z budovy zbylo jen obvodové zdivo, všechna zvířata se ale povedlo zachránit. Farma je tak nadále přístupná veřejnosti. Žhářství vyšetřuje policie. Její specialisté byli na místě již při uhašení požáru, stejně jako policejní pes vycvičený na vyhledávaní hořlavých kapalin.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS ÚK
 

Právě se děje

před 22 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy