Postižení budou soutěžit v pracovních dovednostech

Domácí Domácí
26. 5. 2011 7:36
V pardubické ČEZ aréně se 27. – 28. května uskuteční 19. ročník abilympiády
Jednou z disciplín  bude již tradičně i návrh plakátu
Jednou z disciplín bude již tradičně i návrh plakátu | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice – V pardubické ČEZ aréně se 27. – 28. května uskuteční 19. ročník abilympiády, národní přehlídky pracovních i volnočasových schopností a dovedností zdravotně postižených lidí.

Na programu bude 21 rozmanitých disciplín od drhání či aranžování květin po montáž počítače či tvorbu webových stránek.

Na ploše, kde jindy zápasí pardubičtí hokejisté či basketbalisté, se utká 120 mentálně či tělesně postižených soutěžících.

Pořadatelé rovněž vyhlásí Abilympionika roku.

Novinkou doprovodného programu je benefiční koncert, na kterém v pátek 27. května od 19 hodin v malé hale ČEZ Areny vystoupí frontman kapely Vypsaná fiXa Michal Mareda.

Vstupenky je možné zakoupit před koncertem přímo v ČEZ Arene a výtěžek získá Česká abilympijská asociace na svoje projekty.

Záštitu nad letošním ročníkem abilympiády převzali ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a primátorka města Pardubic Štěpánka Fraňková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy