Policie odvezla část materiálu z muničního skladu ve Slatině

Domácí Domácí
Aktualizováno 18. 2. 2015 16:57
Soud vydal příkaz k domovní prohlídce, policie kontroluje muniční sklad společnosti Multiagro, přilehlé pozemky i dům Martina Rudolfa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Pardubice- Kriminalisté zajistili část materiálu z muničního skladu firmy Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta.

Ve středu dostali od soudu příkaz k domovní prohlídce, která bude pokračovat minimálně ve čtvrtek. Policie zároveň prověřovala i dům majitele firmy Martina Rudolfa, který stojí nedaleko skladu.

"Náklaďák dnes odvezl první část zajištěného materiálu. Co se odváží a kam, z taktických důvodů říct nemůžeme. Domovní prohlídky budou dál pokračovat," dodala krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

"Policie provádí nejen kontrolu, ale také výslech dotčených osob. Předpokládám, že má pádné důvody, aby tyto prostory prohledala," řekl ČT ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Prohlídka trvala zhruba od poledne do 16:30. Mluvčí dodala, že kriminalisté mají pravomoc zajistit díky soudnímu příkazu důkazy.

Stovky tun výbušnin

Případ od pátku vyšetřují jako nedovolené ozbrojovaní a od pondělí také jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Kontrolu skladu provádí také policejní prezidium, které přizvalo zástupce dalších institucí, Český báňský úřad, krajské úředníky nebo hasiče.

Prezidium oznámilo, že kontroly potrvají několik týdnů.

V areálu jsou stovky tun materiálu. Jeden nebo více objektů nejsou zkolaudovány pro muniční sklad. Majitel společnosti médiím přiznal, že skladuje bleskovice s trhavinou a také semtex, který je součástí ženijního náloživa.

Zástupci politické reprezentace opakovaně prohlašují, že bezprostřední nebezpečí nehrozí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy