Policie hledá útočníky, kteří zapálili hudební klub

ČTK ČTK
23. 1. 2014 19:30
Při útoku naštěstí nikdo nebyl zraněn.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moravská Třebová (Svitavsko) - Policie vyšetřuje požár hudebního klubu Duku Duku v Moravské Třebové, který vypukl v noci na středu. Dva pachatelé vhodili do vstupních dveří šest zápalných skleněných lahví s prozatím neupřesněnou hořlavinou, zraněn nikdo nebyl.

Podle serveru iDnes by za požárem mohlo být vyřizování účtů. Provozovatel klubu to však odmítl s tím, že klub je zcela bezkonfliktní.

Podle mluvčí města Dagmar Zouharové sice městská policie musí někdy řešit rušení nočního klidu po diskotékách, problémy však nepřekračují rámec běžných událostí podobných typů zařízení.

Zápalné lahve nyní zkoumají policejní specialisté. Škoda dosáhla odhadem 150 000 korun. Policie rovněž zveřejnila fotografie z městských kamer a žádá svědky a řidiče vozidla, který kolem klubu několik minut před požárem projížděl, aby ji kontaktovali na lince 158. Pachatelům hrozí za trestný čin poškození cizí věci až rok vězení. "Není ovšem vyloučeno, že by mohlo být jednání překvalifikováno i na jiný trestný čin s vyšší trestní sazbou," uvedla Štegnerová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy