Policie hledá útočníky, kteří zapálili hudební klub

ČTK ČTK
23. 1. 2014 19:30
Při útoku naštěstí nikdo nebyl zraněn.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moravská Třebová (Svitavsko) - Policie vyšetřuje požár hudebního klubu Duku Duku v Moravské Třebové, který vypukl v noci na středu. Dva pachatelé vhodili do vstupních dveří šest zápalných skleněných lahví s prozatím neupřesněnou hořlavinou, zraněn nikdo nebyl.

Podle serveru iDnes by za požárem mohlo být vyřizování účtů. Provozovatel klubu to však odmítl s tím, že klub je zcela bezkonfliktní.

Podle mluvčí města Dagmar Zouharové sice městská policie musí někdy řešit rušení nočního klidu po diskotékách, problémy však nepřekračují rámec běžných událostí podobných typů zařízení.

Zápalné lahve nyní zkoumají policejní specialisté. Škoda dosáhla odhadem 150 000 korun. Policie rovněž zveřejnila fotografie z městských kamer a žádá svědky a řidiče vozidla, který kolem klubu několik minut před požárem projížděl, aby ji kontaktovali na lince 158. Pachatelům hrozí za trestný čin poškození cizí věci až rok vězení. "Není ovšem vyloučeno, že by mohlo být jednání překvalifikováno i na jiný trestný čin s vyšší trestní sazbou," uvedla Štegnerová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn se s odbory dohodl na mzdách

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) se dohodl s odborovým svazem strojvedoucích GDL na mzdových podmínkách. Riziko další stávky, která by byla od srpna čtvrtá, je tak zažehnáno. Informují o tom německá média.

"Dohodli jsme se," citovala agentura DPA svůj zdroj, který se jednání účastní. Dosažení shody následně potvrdili i zemští premiéři Dolního Saska a Šlesvicka-Holštýnska Stephan Weil a Daniel Günther, kteří další kolo jednání zprostředkovali.

Svaz GDL od srpna uspořádal tři stávky, kterými se snažil donutit dráhy ke zvýšení mezd. Po třetí stávce, která skončila zhruba před týdnem, učinily DB odborářům novou nabídku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy