Pardubická policie vyvrací hoax o dívce pobodané cizinci. Fáma se šíří jako lavina, tvrdí

Domácí Domácí
30. 7. 2018 13:37
Pardubická policie dementovala nedělní zprávu o útoků cizinců na mladou dívku v Tyršových sadech, který se šíří na sociálních sítích. Policie opravdu přijala podobné oznámení, ale policejní hlídka zjistila, že oznamovatelka měla informaci zprostředkovanou. "Na místě se k hlídce přihlásila dívka, která uvedla, že se informaci dozvěděla od své kamarádky. Poslední z dívek sdělila, že 'slyšela', že záchranná služba převážela do nemocnice pobodanou dívku," doplnila mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Policisté kontaktovali záchrannou službu, prohledali park a také vyzpovídali občany, ale nikoho pobodaného nenašli. Podle mluvčí se fáma "šíří městem jako lavina", proto ji dementují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 8 minutami

Stíhání Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo definitivně skončilo

Trestní stíhání premiérova syna Andreje Babiše mladšího v případu Čapí hnízdo definitivně skončilo. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman přezkoumal a ponechal v platnosti usnesení o zastavení stíhání. Celková důkazní situace neprokazuje, že by se Babiš mladší aktivně podílel na procesu získání dotace spolufinancované z evropských zdrojů. 

před 40 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy