Pardubice nechají přepracovat projekt na Tyršovy sady

ČTK ČTK
8. 10. 2012 12:01
Město chce mít do konce roku hotové nové podklady a podat znovu žádost o dotaci
Tyršovy sady.
Tyršovy sady. | Foto: www.tyrsaky.cz

Pardubice - Pardubice nechají přepracovat projekt na úpravu Tyršových sadů, aby mohly znovu podat žádost o evropskou dotaci.

Dosavadní návrh narážel na výhrady ochránců přírody, kteří mu vyčítali přílišný rozsah kácení dřevin a zbytečnou nákladnost. Navíc městu vypověděla smlouvu firma, která vyhrála výběrové řízení na revitalizaci parku.

"Budeme se snažit dosáhnout kompromisního řešení, které ale zůstane pro park smysluplné," řekl primátorčin náměstek František Brendl (Pardubáci). S tvůrcem projektu architektem Tomášem Jiránkem už radnice projednala seznam připomínek a výhrad.

Kritici projektu vyčítali to, že plánuje vykácet kolem 400 stromů a množství keřů, rozsah považují za zbytečně vysoký. Vadila jim také vysoká cena úprav, rozpočet počítal s 83 miliony korun.

Symbolem protestů se staly lavičky, jedna měla vyjít téměř na 69.000 korun.

Podle Brendla se zřejmě omezí rozsah kácení stromů, což si ale vyžádá nákladnější stavební část úprav. Naopak budou nejspíše z projektu vypuštěny některé objekty, takže ve výsledku by se cena mohla pohybovat kolem 70 milionů korun s DPH.

Město chce mít do konce roku hotové nové podklady a podat znovu žádost o dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod.

Původní žádost před časem stáhlo, když vítěz výběrového řízení na rekonstrukci parku odmítl plnit uzavřenou smlouvu a jednostranně ji vypověděl.

Regionální rada na žádost Pardubic prodloužila termíny dokončení projektů z integrovaných plánů rozvoje krajských měst. Do konce příštího roku musí být vyčerpáno 75 procent, do konce roku 2014 pak 99 procent peněz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Který projektant buden nejlepší?

 

Právě se děje

před 23 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy