Muž přelezl ohradu a železnou tyčí zlomil pštrosovi nohu. Zvíře museli utratit

Domácí Domácí
18. 6. 2018 15:09
Zatím neznámý pachatel o víkendu přelezl drátěné oplocení zemědělské usedlosti ve Vápenném Podolu a vlezl do pštrosího výběhu. Poté z nepochopitelných důvodů zlomil železnou tyčí jednomu pštrosu pravou nohu. Zvíře muselo být později kvůli zranění utraceno. "Předběžná škoda činí zhruba 15 tisíc korun. Nicméně ztráta je pro majitele velmi bolestivá," upřesňuje policejní mluvčí Jiří Tesař. Policisté šetří čin jako týrání zvířat s následkem smrti. Pachateli hrozí tři roky vězení nebo zákaz činnosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy