reklama
 
 

O opravu Machoňovy pasáže se zajímá veřejnost i policie

1. 12. 2011 7:36
Audit odhalil mnoho chyb Městského rozvojového fondu, který zakázku zadával

Pardubice - Pardubickou veřejností s napětím a zvědavostí očekávané otevření rekonstruované Machoňovy pasáže v centru města by se mělo uskutečnit až na konci léta roku 2012. 

Nyní město jedná s možnými nájemci. Do pasáže by se mělo přesunou info centrum, vzniknout tam má i kavárna s výstavním prostorem. Novinářům to řekl náměstek primátorky Martin Bílek (SPP).

"Pasáž by se měla otevřít ke konci příštího léta a to tak, aby byly rozsvícené všechny výlohy a všechny prostory pronajaté a funkční. Nyní probíhají jednání s případnými nájemci," prozradil.

Pasáž vznikla podle návrhu architekta Ladislava Machoně ve 20. letech minulého století. Od 60. let si město zadalo několik architektonických studií, ale žádná z nich se neuplatnila. V roce 1995 Pardubice vypsaly novou soutěž a teprve na počátku letošního roku se začalo s opravami. Rekonstrukce probíhá ve dvou etapách a měla by stát přibližně 150 milionů korun bez DPH.

Projekt se od roku 1995 postupně měnil, protože v centru Pardubic vznikly nové prodejní prostory, obchodní centra Grand a Afi Palace. V přízemí pasáže budou obchody, nahoře kanceláře. Nové křídlo nabídne byty a do suterénu pasáže se vrátí restaurace, která tam kdysi byla a později ji nahradil sklad civilní obrany.

Oprava pasáže: odkládaná i podezřelá

Zakázku na dlouho odkládanou opravu Machoňovy pasáže za 118 milionů korun ale nyní prošetřuje policie. Audit odhalil mnoho chyb Městského rozvojového fondu, který zakázku zadával.

"Rozhodnutí, že bude veřejná zakázka zadána v užším výběrovém řízení, bylo doporučeno, a nikoliv schváleno představenstvem, jak to vyžaduje zadávací řád. Ve výběrovém řízení se vyskytly chyby, které měly vliv na průběh veřejné zakázky a na výběr jejího vítěze. Postupy a podmínky stanovené zákonem nebyly důsledně dodrženy," píše se v auditu.

Auditoři tvrdí, že fond porušil zákon při zadávání nejméně dalších dvou zakázek. Pardubická primátorka Štěpánka Fraňková se proto obrátila na státní zastupitelství.

autoři: Domácí, ČTK | 1. 12. 2011 7:36

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama