reklama
 
 

Náměstek hejtmana Dušek tajil svůj majetek, úřad mu dal pokutu

4. 11. 2015 17:25
Náměstek hejtmana Pardubického kraje a bývalý železniční odborář Jaromír Dušek doplatil na to, že se vzepřel zákonu. Úředníci ho potrestali za to, že včas neodevzdal své majetkové přiznání. Dušek rozhodnutí zatím nedostal. To, že dokument neodevzdal, zjistil deník Aktuálně.cz letos v září. Dušek uvedl, že přiznání dát nechce i kvůli novinářům, kteří by mohli vše zveřejnit. Po tlaku ale nakonec svůj majetek přiznal.

Ústí nad Orlicí - Úředníci radnice v Ústí nad Orlicí potrestali náměstka Pardubického kraje a bývalého letitého železničního odboráře Jaromíra Duška. Pokutu dostal za to, že se vzepřel zákonu a odmítl odevzdat své majetkové přiznání.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil vedoucí odboru dopravy, silničního hospodářství a správních agend Marcel Klement. Městský úřad v Ústí nad Orlicí, pod který spadá Duškovo trvalé bydliště v Dolní Dobrouči, rozhodl o pokutě v úterý.

Její výši ale Klement říct odmítl. "Vzhledem k tomu, že rozhodnutí není pravomocné, tak není možné sdělit bližší informace," prohlásil Klement. Dušek uvedl, že dopis o udělení pokuty ještě nedostal.

To, že Dušek, který je také místopředsedou Strany práv občanů v Pardubickém kraji, majetkové přiznání neodevzdal, zjistilo Aktuálně.cz letos v září. V té době redakce prověřovala, jaký majetek si v předešlém roce nakoupili hejtmani, primátoři a jejich náměstci. Dušek tehdy uvedl, že dokument odevzdat nechce i kvůli novinářům, kteří by mohli vše zveřejnit.

"Veškerý majetek a veškeré nákupy jsou prostřednictvím finančního úřadu snadno dohledatelné," tvrdí Dušek. Jenže k tomu, co uvede v dokumentech pro finanční úřad, se veřejnost nedostane.

Dušek nakonec přiznání odevzdal

Posléze však Dušek změnil názor a majetkové přiznání za loňský rok krajskému úřadu předal. "Pan Dušek nakonec majetkové přiznání odevzdal," potvrdila Zuzana Nováková z tiskového oddělení Pardubického kraje. Udělal to ale až po 30. červnu, kdy musí dokument podle zákona odevzdat, proto pokutu nyní dostal.

Před nástupem do vedení kraje, kde má na starosti dopravu, působil Dušek řadu let na železnici. Byl výpravčím, šéfem jednoho odborového svazu a i členem dozorčí rady Českých drah. Před volbami v roce 2013 překvapil videem, na kterém rapuje.

autor: Radek Nohl | 4. 11. 2015 17:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama