Náměstek hejtmana Dušek tajil svůj majetek, úřad mu dal pokutu

Radek Nohl Radek Nohl
4. 11. 2015 17:25
Náměstek hejtmana Pardubického kraje a bývalý železniční odborář Jaromír Dušek doplatil na to, že se vzepřel zákonu. Úředníci ho potrestali za to, že včas neodevzdal své majetkové přiznání. Dušek rozhodnutí zatím nedostal. To, že dokument neodevzdal, zjistil deník Aktuálně.cz letos v září. Dušek uvedl, že přiznání dát nechce i kvůli novinářům, kteří by mohli vše zveřejnit. Po tlaku ale nakonec svůj majetek přiznal.
Jaromír Dušek dostal pokutu, i když po tlaku nakonec majetkové přiznání odevzdal.
Jaromír Dušek dostal pokutu, i když po tlaku nakonec majetkové přiznání odevzdal. | Foto: ČTK

Ústí nad Orlicí - Úředníci radnice v Ústí nad Orlicí potrestali náměstka Pardubického kraje a bývalého letitého železničního odboráře Jaromíra Duška. Pokutu dostal za to, že se vzepřel zákonu a odmítl odevzdat své majetkové přiznání.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil vedoucí odboru dopravy, silničního hospodářství a správních agend Marcel Klement. Městský úřad v Ústí nad Orlicí, pod který spadá Duškovo trvalé bydliště v Dolní Dobrouči, rozhodl o pokutě v úterý.

Její výši ale Klement říct odmítl. "Vzhledem k tomu, že rozhodnutí není pravomocné, tak není možné sdělit bližší informace," prohlásil Klement. Dušek uvedl, že dopis o udělení pokuty ještě nedostal.

To, že Dušek, který je také místopředsedou Strany práv občanů v Pardubickém kraji, majetkové přiznání neodevzdal, zjistilo Aktuálně.cz letos v září. V té době redakce prověřovala, jaký majetek si v předešlém roce nakoupili hejtmani, primátoři a jejich náměstci. Dušek tehdy uvedl, že dokument odevzdat nechce i kvůli novinářům, kteří by mohli vše zveřejnit.

"Veškerý majetek a veškeré nákupy jsou prostřednictvím finančního úřadu snadno dohledatelné," tvrdí Dušek. Jenže k tomu, co uvede v dokumentech pro finanční úřad, se veřejnost nedostane.

Dušek nakonec přiznání odevzdal

Posléze však Dušek změnil názor a majetkové přiznání za loňský rok krajskému úřadu předal. "Pan Dušek nakonec majetkové přiznání odevzdal," potvrdila Zuzana Nováková z tiskového oddělení Pardubického kraje. Udělal to ale až po 30. červnu, kdy musí dokument podle zákona odevzdat, proto pokutu nyní dostal.

Před nástupem do vedení kraje, kde má na starosti dopravu, působil Dušek řadu let na železnici. Byl výpravčím, šéfem jednoho odborového svazu a i členem dozorčí rady Českých drah. Před volbami v roce 2013 překvapil videem, na kterém rapuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy