Na pardubickém letišti začala modernizace

Kateřina Šmídová
3. 5. 2011 12:18
Projekt by měl stát 256 milionů, 85 procent uhradí Evropská unie
Foto: Repro Airport-Pardubice.cz

Pardubice - Na letišti v Pardubicích slavnostně započala plánovaná modernizace za 256 milionů korun.

Na základní kámen poklepali v pondělí dopoledne předseda představenstva EBA, a.s. Jiří Skalický, pardubická primátorka Štěpánka Fraňková, radní hejtmana Pardubického kraje Jiří Brýdl, velitel letecké správy pardubického letiště Martin Janata a ředitel letiště Jan Andrlík.

Na projektu se bude podílet pětaosmdesáti procenty Evropská unie, o zbývající částku se podělí dva největší akcionáři společnosti EBA, město Pardubice a Pardubický kraj.

"Modernizace se týká pouze zařízení využívaných výhradně civilní částí leteckého provozu, vítá ji však i armáda, která letiště vlastní a rovněž jej využívá," uvedl mluvčí města Pardubice Ondřej Tušl.

Právě ona je totiž zodpovědná za bezpečnost leteckého provozu a rozšíření leteckých ploch by mělo k jejímu zvýšení významně přispět.

Akce, která zahrnuje vybudování nového areálu pohonných hmot a rozšíření pojezdových a spojovacích drah, by měla být dokončena příští rok v červenci.

Zahájení modernizace nabralo podle původního plánu zpoždění, protože výběrové řízení na stavební firmu prošetřoval na podnět Pardubického kraje antimonopolní úřad.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy