Na Chrudimsku hořelo ve firmě na likvidaci odpadů

ČTK ČTK
23. 5. 2012 11:02
Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár vznikl v drtiči
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Prachovice - Ve středu nad ránem vypukl požár ve firmě na likvidaci odpadů v Prachovicích na Chrudimsku.

Kolem 9:00 se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu. Požár způsobil pravděpodobně cizí předmět v drtiči.

Škoda se odhaduje asi na 400.000 korun, uchránit se podařilo majetek za 150 milionů Kč. Informovala o tom mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár s největší pravděpodobností vznikl v drtiči. Obsluha se snažila požár ihned uhasit, k tomu spotřebovala 16 ručních hasicích přístrojů. Přesto se plameny nepodařilo zkrotit," uvedla Horáková.

Na místě zasahovalo celkem sedm hasičských jednotek z okolí.

Hasiči informovali i pracovníky životního prostředí. Po dohodě s vedením firmy zbytek materiálu ze zásobníku postupně vyskladní a uhasí.

Podle starostky obce Bohuslavy Čepové nebyl dým ve vzduchu cítit a obyvatelům se dýchá dobře.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy