Na Chrudimsku hořelo ve firmě na likvidaci odpadů

ČTK ČTK
23. 5. 2012 11:02
Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár vznikl v drtiči
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Prachovice - Ve středu nad ránem vypukl požár ve firmě na likvidaci odpadů v Prachovicích na Chrudimsku.

Kolem 9:00 se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu. Požár způsobil pravděpodobně cizí předmět v drtiči.

Škoda se odhaduje asi na 400.000 korun, uchránit se podařilo majetek za 150 milionů Kč. Informovala o tom mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár s největší pravděpodobností vznikl v drtiči. Obsluha se snažila požár ihned uhasit, k tomu spotřebovala 16 ručních hasicích přístrojů. Přesto se plameny nepodařilo zkrotit," uvedla Horáková.

Na místě zasahovalo celkem sedm hasičských jednotek z okolí.

Hasiči informovali i pracovníky životního prostředí. Po dohodě s vedením firmy zbytek materiálu ze zásobníku postupně vyskladní a uhasí.

Podle starostky obce Bohuslavy Čepové nebyl dým ve vzduchu cítit a obyvatelům se dýchá dobře.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy