Myši zamořily obchod. Živé i mrtvé, dostaly se všude

ČTK ČTK
1. 10. 2012 11:30
Inspektoři zavřeli pardubickou prodejnu, kde byli hlodavci i v chladícím boxu
V pardubické prodejně našli inspektoři několik živých a mrtvých hlodavců.
V pardubické prodejně našli inspektoři několik živých a mrtvých hlodavců. | Foto: Reuters

Brno/Pardubice/Plzeň - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela prodejnu značky Kubík v Kostnické ulici v Pardubicích. V obchodě s potravinami byli mrtví i živí hlodavci. SZPI to uvedla v tiskové zprávě.

V pardubické prodejně našli inspektoři několik živých a mrtvých hlodavců, myší trus a větší množství potravin se zjevnými známkami myšího požeru.

"Kontrola zjistila 36 balených mléčných výrobků - jogurtů a zakysané smetany - s porušením aluminiového víčka od hlodavců a kontaminovaným obsahem," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspekce našla i živého hlodavce v chladicím zařízení s uskladněnými mléčnými výrobky, hlodavci perforovaná balení čerstvého ovoce a zeleniny, mrtvé hlodavce a myší trus v přepravkách s pečivem a na podlaze prodejny.

Kontroloři před několika dny dočasně uzavřeli také prodejnu potravin Than Cao Thi v ulici Slovanská v Plzni. V době kontroly byl v prodejně silný obtěžující zápach, plíseň na zdech a opadaná omítka.

"Zboží prodejce nabízel volně uložené na podlaze a v zázemí prodejny byly potraviny uskladněny společně s obývacím nábytkem. Inspekce proto zakázala užívání prostor až do odstranění uvedených nedostatků. Provozovatel podmínky pro znovuotevření splnil 27. září," uvedl Kopřiva.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaká deratizace bude účinná?

 

Právě se děje

před 23 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy