reklama
 
 

Myši zamořily obchod. Živé i mrtvé, dostaly se všude

1. 10. 2012 11:30
Inspektoři zavřeli pardubickou prodejnu, kde byli hlodavci i v chladícím boxu

Brno/Pardubice/Plzeň - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela prodejnu značky Kubík v Kostnické ulici v Pardubicích. V obchodě s potravinami byli mrtví i živí hlodavci. SZPI to uvedla v tiskové zprávě.

V pardubické prodejně našli inspektoři několik živých a mrtvých hlodavců, myší trus a větší množství potravin se zjevnými známkami myšího požeru.

"Kontrola zjistila 36 balených mléčných výrobků - jogurtů a zakysané smetany - s porušením aluminiového víčka od hlodavců a kontaminovaným obsahem," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspekce našla i živého hlodavce v chladicím zařízení s uskladněnými mléčnými výrobky, hlodavci perforovaná balení čerstvého ovoce a zeleniny, mrtvé hlodavce a myší trus v přepravkách s pečivem a na podlaze prodejny.

Kontroloři před několika dny dočasně uzavřeli také prodejnu potravin Than Cao Thi v ulici Slovanská v Plzni. V době kontroly byl v prodejně silný obtěžující zápach, plíseň na zdech a opadaná omítka.

"Zboží prodejce nabízel volně uložené na podlaze a v zázemí prodejny byly potraviny uskladněny společně s obývacím nábytkem. Inspekce proto zakázala užívání prostor až do odstranění uvedených nedostatků. Provozovatel podmínky pro znovuotevření splnil 27. září," uvedl Kopřiva.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaká deratizace bude účinná?

autor: ČTK | 1. 10. 2012 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama