Muž chtěl z Česka nelegálně vyvézt historické zbraně

ČTK ČTK
17. 4. 2013 11:06
Za pokus o vývoz předmětů kulturní hodnoty bez dokladu mu hrozí pokuta až pět milionů
Cizinec měl v cestovním zavazadle pušku, takzvanou terčovnici, systému Martini-Henry ráže devět milimetrů.
Cizinec měl v cestovním zavazadle pušku, takzvanou terčovnici, systému Martini-Henry ráže devět milimetrů. | Foto: Celní správa ČR

Pardubice - Celníci zajistili na letišti v Pardubicích historickou pušku a kord, které chtěl z Česka vyvézt bez povolení ruský občan.

Za pokus o vývoz předmětů kulturní hodnoty bez patřičného dokladu může dostat pokutu až pět milionů korun. Informoval o tom mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.

Cizinec měl v cestovním zavazadle pušku, takzvanou terčovnici, systému Martini-Henry ráže devět milimetrů. Byla vyrobena v letech 1880 až 1886. Vyvézt chtěl také francouzský úřednický kord z 19 století.

Ke zbraním však neměl osvědčení k trvalému vývozu předmětů kulturní hodnoty. Celníci proto kontaktovali Vojenský historický ústav v Praze, který po několikadenní odborné expertíze podezření na nelegální chování potvrdil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy