Mladíci v ústavu v Králíkách napadli dva vychovatele

ČTK ČTK
25. 3. 2014 15:03
Čtrnáctiletý chlapec bodl jednoho z vychovatelů šroubovákem, muž musel být ošetřen.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: www.mplitvinov.cz

Králíky (Orlickoústecko) - Policie vyšetřuje napadení ve Výchovném ústavu v Králíkách na Orlickoústecku. Dva mladíci v noci na úterý zbili dva pedagogy a zranili je. 

Preventista a právník ústavu Jan Rytíř řekl, že čtrnáctiletý chlapec vběhl v noci do klubovny a vrazil vychovateli šroubovák do krku. Vychovatelka slyšela křik a běžela se podívat, co se děje. Útočník ji povalil na zem a kopal ji do hlavy a těla. Další patnáctiletý mladík se k útoku na ženu přidal.

"Muž ročník 1971 utrpěl drobnou ranku na krku a vezl se na ORL do Ústí nad Orlicí. Šlo o centimetrovou ranku, tři centimetry od tepny. Nedošlo k nárůstu hematomu na krku, pacient byl zcela kompenzován v době našeho zásahu. Ženu jsme neošetřovali," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová.

Policie je na poskytování informací skoupá, případ je v samém počátku a vyšetřovatelé ještě nevyslechli všechny svědky.

"Prověřujeme protiprávní jednání, ke kterému v ústavu mělo dojít," uvedla pouze policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Mladší z chlapců se po chvíli rozběhl zpět do klubovny. Vychovatelce se dalšímu mladíkovi podařilo vymanit a zamkla se ve vychovatelně a zavolala policii.

Mezitím již zraněný vychovatel vyšel ven z budovy, kde se jej ujali záchranáři a policie, kteří už dorazili na místo napadení.

"Po útoku chlapci utekli ven oknem, nicméně byli po chvíli díky bleskovému profesionálnímu zásahu policistů dopadeni," uvedl Rytíř.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy