Maturity nanečisto zkouší většina středoškoláků v kraji

ČTK ČTK
12. 10. 2010 13:41
Nepříhlásily se jen dvě školy
Foto: Jan Langer

Pardubice - Celkem 69 středních škol v Pardubickém kraji se připojilo k možnosti vyzkoušet si budoucí podobu státních maturit.

"V Pardubickém kraji se z celkového počtu 71 škol nepřihlásily pouze dvě. Generálky se účastní z 69 škol 58 veřejných, jedna církevní a deset soukromých. Obě nepřihlášené školy jsou veřejné, zřizuje je kraj," uvedl Petr Habáň, mluvčí organizace Cermat, která státní maturity připravuje.

O jaké školy jde, ale nechtěl uvést s tím, že účast je dobrovolná a je na zodpovědnosti a rozhodnutí ředitelů, zda se přihlásili.

Pardubický kraj účast škol při maturitách nanečisto nesleduje. Vedoucí odboru školství Pardubického kraje Ladislav Forman očekával, že všechny krajem zřizované školy se připojí, vše však podle něj eviduje pouze Cermat.

Studenti se mohli přihlásit ke třem předmětům, matematice a českému a cizímu jazyku. Maturitní testování z matematiky a českého a cizího jazyka se ve školách koná od 11. do 14. října, výsledky se studenti dozvědí do začátku listopadu. Pak si teprve budou podávat závaznou přihlášku ke standardním maturitám na jaře.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy