Koně a plochá dráha v jednom víkendu? Letos naposledy

ČTK ČTK
11. 10. 2012 14:36
Federace plochodrážníků přislíbila, že bude na termín konání Velké pardubické brát ohled
Velká pardubická, ilustrační foto.
Velká pardubická, ilustrační foto. | Foto: Tomáš Hrabinský

Pardubice - Nejvýznamnější překážkový dostih Velká pardubická a klasický plochodrážní závod Zlatá přilba by se už během jednoho víkendu v budoucnu konat neměly.

Pardubická primátorka Štěpánka Fraňková oslovila federaci plochodrážního sportu se žádostí, aby se prestižní závod v Pardubicích nekonal o druhém říjnovém víkendu. Právě tento termín historicky patří Velké pardubické.

Letos se obě sportovní události sešly v jednom víkendu a nejznámější český překážkový závod se neběží v neděli, ale netradičně v sobotu.

"Doufám, že se Velká pardubická a Zlatá přilba v příštím roce ani nikdy jindy nebudou krýt. Federace plochodrážního sportu mi zatím neoficiálně přislíbila, že bude na termín konání Velké pardubické brát ohled, a obě akce už by se o jednom víkendu konat neměly," uvedla Fraňková.

Velká pardubická se letos poběží v sobotu 13. října a rovinové dostihy, které se obvykle konají v sobotu, se uskuteční netradičně v pátek. Zlatá přilba se koná od pátku 12. do neděle 14. října. Hlavní závody se pojedou v neděli.

Čekají se dopravní problémy

Plochodrážní stadion a dostihové závodiště jsou od sebe nedaleko, v jejich blízkosti se dají očekávat dopravní problémy na všech příjezdových cestách.

Na Velkou pardubickou může dorazit až 20 tisíc diváků, další tisíce mohou přijet na Zlatou přilbu, která má v sobotu na programu závody juniorů.

Policie proto chystá opatření, která mají napomoci plynulosti provozu. Pořadatelé obou sportovních podniků návštěvníky nabádají k využívání vlaků a autobusů, které na místo pojedou.

 

Právě se děje

Další zprávy