Kněz na Orlickoústecku dostal za zneužití dívky nižší trest

ČTK ČTK
15. 4. 2014 10:56
Ústavní soud potvrdil podmíněný trest pro polského kněze, který na hodině náboženství osahával nezletilou dívku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Pardubice - Polský kněz působící na Orlickoústecku dosáhl s pomocí Ústavního soudu zmírnění svého trestu za pohlavní zneužití nezletilé dívky.

Soudy mu původně uložily podmíněný trest a zákaz práce s dětmi, okresní soud ale zapomněl v rozsudku určit délku zákazu. Chybu sice napravil odvolací soud, kněz se však obrátil na Ústavní soud (ÚS), který nařídil nové projednání případu.

Okresní soud napodruhé snížil trest z dřívějších tří let s odkladem na čtyři roky na dva roky s podmínkou na tři, zákaz činnosti vůbec neuložil. Odvolací soud v Pardubicích rozsudek potvrdil, řekla mluvčí krajského soudu Olga Mičanová.

"Okresní soud dospěl k závěru, že po rozhodnutí Ústavního soudu nemůže ani on uložit jakoukoliv výměru trestu zákazu činnosti, tedy nemůže tento trest uložit vůbec," uvedla Mičanová.

Podle obžaloby kněz při hodině náboženství na faře na pohovce osahával nezletilou dívku. Byli přitom zčásti zakryti dekou.

Od prvního rozhodnutí okresního soudu již uplynuly více než tři roky, doba podmíněného odkladu tak již vypršela. Ještě předtím byla 1. ledna 2013 vyhlášena prezidentská amnestie, na jejímž základě byl trest prominut.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy