I Pardubice našly azbest ve školách a školkách

Domácí Domácí
15. 2. 2012 6:47
Musíme ale všechny rodiče uklidnit. Zdraví dětí není ohroženo, říká náměstek primátorky
V ZŠ Pardubice - Dubina (Erno Košťála) byl azbest zjištěn v konstrukcích odpadů.
V ZŠ Pardubice - Dubina (Erno Košťála) byl azbest zjištěn v konstrukcích odpadů. | Foto: ZŠ Pardubice - Dubina

Pardubice - Magistrát města Pardubic provedl na začátku tohoto roku rozsáhlou kontrolu všech školek a základních škol na možný výskyt azbestu. Kontrola prokázala přítomnost azbestu ve stavebních materiálech ve dvou mateřských a třech základních školách.

"Musíme ale všechny rodiče uklidnit. V žádném zjištěném případě není ohroženo zdraví a bezpečnost dětí ani učitelů. Ve třech zařízeních, MŠ Češkova, ZŠ Závodu Míru a ZŠ Erno Košťála (ZŠ Pardubice-Dubina), byl azbest zjištěn v konstrukcích odpadů. Odpady jsou ve všech případech zapláštěné a zakryté. Rozhodně se nepředpokládá, že by mělo dojít k manipulaci s odpady formou řezání nebo vrtání a tím i k uvolnění azbestu do ovzduší," vysvětluje náměstek primátorky Martin Bílek.

Stavební úpravy si vyžádá zjištění azbestu ve vnějším opláštění části budovy ZŠ Studánka.

"Ještě v tomto roce by zde mělo dojít k výměně venkovního opláštění. Přítomnost azbestu ve stavebních materiálech na základě dřívějších stavebních úprav předpokládáme i v MŠ Raisova. Jeho výskyt ovšem bude ještě muset být v dalším kroku prověřen sondou," říká vedoucí oddělení investic a technické správy Jan Chvojka.

Průzkum možnosti výskytu azbestu v konstrukcích provedl pardubický Magistrát na základě informací médií z konce minulého roku, kdy byl azbest zjištěný v některých školských zařízeních v České republice.

 

Právě se děje

Další zprávy