Fotoreportáž: Jak novináři vystrašili děti i první dámu

Fotoreportáž: Jak novináři vystrašili děti i první dámu
Oficiální program třetího dne prezidentské návštěvy v Pardubickém kraji pokračoval pro první dámu Ivanu Zemanovou ve speciální pardubické školce Lentilka, jež funguje jako denní stacionář pro děti se zdravotním postižením.
Děti byly na návštěvu zvědavé, musely ale vydržet půlhodinové zpoždění.
Dávno nastoupená byla i uvítací delegace. "Kytkou se nebouchá do hlavy," nabádá paní učitelka.
Čekání je dlouhé, a tak klučina ve slušivém saku zkouší z květiny udělat mikrofon...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 1. 2015 17:14
Z oficiálního focení návštěvy Ivany Zemanové ve speciální školce byli novináři vykázáni, nakonec sešlo i z přislíbeného rozhovoru.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy