Dostihový spolek Pardubice má nového šéfa

Zdeněk John
12. 2. 2013 11:28
Nejcennějším majetkem firmy je značka Velká pardubická.
Velká pardubická
Velká pardubická | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - Dostihový spolek Pardubice, firma, v níž většinový podíl drží město Pardubice, bude mít nové vedení.
Valná hromada jmenovala šéfem představenstva Richarda Benýška, na místo nového generálního ředitele společnosti usedne 18. února Michael Skalický, ředitel pardubického přístaviště. Skalický nahradí ve funkci Hanu Jeníkovou, Benýšek Vladimíra Tlučhoře.

Personální změny ve vedení firmy, jejímž nejcennějším majetkem je značka nejslavnějšího dostihu v kontinentální Evropě Velká pardubická, přicházejí poté, co se změnila i akcionářská struktura.

Držitelem 51 procent akcií jsou stále Pardubice, ale druhým největším akcionářem se nedávno stal prostřednictvím firmy Bělecký mlýn právě Benýšek, člověk považovaný za krizového manažera ze stáje PPF, v současnosti mimo jiné předseda představenstva firmy Bestsport (vlastníka pražské O2 areny).

Benýšek až dosud zastupoval v Dostihovém spolku zájmy hlavního sponzora dostihu, České pojišťovny.

Pardubické závodiště letos plánuje navýšit počet dostihových dní. Jako jediné závodiště v tuzemsku se vrací k myšlence pátečních dostihů a novinkou mají být speciální rovinové dostihy pro budoucí překážkové koně. Těm se na britských ostrovech říká "bumpers", běhají se na delších tratích a jsou uzavřeny koním, kteří se specializují na rovinové dostihy.

 

Právě se děje

Další zprávy