Dohadování skončilo. Chrudim má konečně starostu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
6. 12. 2010 17:18
Do křesla starosty usedl Petr Řezníček z SNK ED

Chrudim - Bezmála dva měsíce trvající dohadování o nové vládě v Chrudimi dospělo ke konci.

Starostou města se stal dosavadní místostarosta Petr Řezníček (SNK ED). Zastupitelé mu dali 17 hlasů z 26, devět hlasů bylo neplatných.

Rada města se rovněž v tomto volebním období rozšíří ze sedmi na devět členů.

"Přeji si, aby naše město neztratilo na dobré pověsti," řekl Řezníček v projevu po svém zvolení.

Vyjednávání o koalici pro vedení města se dlouho nedařilo. Volby vyhrála ČSSD, která získala šest zastupitelů z 27, předtím vedla město ODS.

SNK ED drží pět křesel stejně jako ODS. Tři mandáty má Koalice pro Chrudim, po dvou Volba pro město, KSČM a Strana svobodných občanů. Po jednom zastupiteli získaly TOP 09 a Věci veřejné.

Po volbách vytvořily společný blok ČSSD, Koalice pro Chrudim, TOP 09, Strana svobodných občanů a Věci veřejné, dohoda s SNK ED však dlouho ztroskotávala kvůli neshodám o osobě starosty.

Původně kandidoval na starostu lídr ČSSD Jaroslav Trávníček. Na ustavující schůzi zastupitelů však nezískal dostatečný počet hlasů a jednání bylo poté přerušeno.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy