Divočáka museli v Poličce zachraňovat hasiči s jeřábem. Prase uvízlo v kabelové šachtě

Domácí Domácí
19. 9. 2016 15:20
Při kontrole šachty na kabely čekalo na zaměstnance poličské firmy překvapení – našli v ní uvízlého divočáka. Jeho následné vyprošťování v pondělí zaměstnalo šest hasičů, jimž pomáhali i odborníci ze Záchranné stanice Pasíčka a veterinář, který zvíře uspal. Naštěstí byl v hale firmy pojízdný jeřáb a těžké spící prase k němu hasiči mohli uvázat a vytáhnout ho ven. „Nikdo z pracovníků firmy nevěděl, jak se tam divočák dostal,“ řekla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Šachta byla otevřená, protože se do ní minulý týden instalovaly elektrické kabely. Po vyproštění divočáka převezli zpátky do volné přírody.
Hasiči v Poličce zachraňují divočáka, který uvízl v šachtě na kabely.
Hasiči v Poličce zachraňují divočáka, který uvízl v šachtě na kabely. | Foto: HZS Pardubického kraje
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy