Divočáka museli v Poličce zachraňovat hasiči s jeřábem. Prase uvízlo v kabelové šachtě

Domácí Domácí
19. 9. 2016 15:20
Při kontrole šachty na kabely čekalo na zaměstnance poličské firmy překvapení – našli v ní uvízlého divočáka. Jeho následné vyprošťování v pondělí zaměstnalo šest hasičů, jimž pomáhali i odborníci ze Záchranné stanice Pasíčka a veterinář, který zvíře uspal. Naštěstí byl v hale firmy pojízdný jeřáb a těžké spící prase k němu hasiči mohli uvázat a vytáhnout ho ven. „Nikdo z pracovníků firmy nevěděl, jak se tam divočák dostal,“ řekla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Šachta byla otevřená, protože se do ní minulý týden instalovaly elektrické kabely. Po vyproštění divočáka převezli zpátky do volné přírody.
Hasiči v Poličce zachraňují divočáka, který uvízl v šachtě na kabely.
Hasiči v Poličce zachraňují divočáka, který uvízl v šachtě na kabely. | Foto: HZS Pardubického kraje
 

Právě se děje

před 38 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy