Policie obvinila pardubické strážníky ze tří trestných činů

ČTK ČTK
3. 3. 2015 11:17
Obviněná čtveřice je podezřelá ze zneužití pravomoci úřední osoby, křivého obvinění a křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Pardubice - Čtyři pardubičtí městští strážníci, kteří byli v neděli postaveni mimo službu, byli obviněni z tří trestných činů.

Trestní stíhání je proti nim vedeno kvůli služebnímu zákroku z října 2013, řekla Kateřina Pavlíková z Okresního státního zastupitelství v Pardubicích.

"Bylo jim sděleno obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, křivého obvinění a křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku," uvedla Pavlíková.

Více informací odmítla uvést s odkazem na ochranu soukromí obviněných strážníků.

Mimo službu

Ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl řekl, že zatím neví, čeho konkrétně se měli strážníci dopustit.

Po dobu trestního stíhání než bude rozhodnuto o jejich vině či nevině nebudou vykonávat práci strážníka v uniformě a jsou převedeni na jinou činnost.

Pavlíková odhaduje, že vyšetřování skončí nejdéle do tří měsíců. Poté by mohlo být nařízeno soudní jednání.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Požár výrobny paintballových kuliček v Kroměříži způsobil škodu čtyři miliony korun

Škodu bezmála čtyři miliony korun způsobil dnes požár přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky a kontejnery s lihem. Okolnosti vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie, sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

U požáru podle Javoříkové zasahovalo osm jednotek hasičů. "Požár zasáhl objekt, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky i kontejnery s lihem. Další ohledání požářiště se uskuteční v pondělní dopoledne," uvedla Javoříková. Plameny zničily uskladněný materiál a poničily také budovu přístřešku.

před 1 hodinou

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy