ČSSD v Pardubickém kraji nebude dělat inventuru členů

ČTK ČTK
6. 6. 2012 8:28
Okresní organizace místo toho prověří reálnou činnost jednotlivých místních organizací
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Pardubice - ČSSD v Pardubickém kraji nepřistoupí k plošné přeregistraci všech svých členů, která měla objevit takzvané mrtvé duše.

Rozhodl o tom krajský výkonný výbor strany. Okresní organizace místo toho prověří reálnou činnost jednotlivých místních organizací, řekla místopředsedkyně krajského výboru Ludmila Navrátilová.

"Samotná přeregistrace je administrativní úkon, který mnoho nevyřeší. Bude se zkoumat náplň místních organizací a podle toho se přistoupí k přeregistraci," uvedla Navrátilová.

Podle ní je zvolený způsob důkladnějším prověřením reálné situace než nové formální registrování členů.

S požadavkem na plošnou přeregistraci přišel pověřený krajský předseda strany Václav Neubauer. Chtěl tak vyvrátit podezření z existence takzvaných černých duší a účelově založených organizací.

Tuto možnost naznačovala tajně pořízená nahrávka někdejšího místopředsedy krajské ČSSD Miroslava Petržílka, který popisoval, jak uměle vytváří z lidí z Lázní Bohdaneč a okolí nové organizace a pak s pomocí těchto "členů" ovládá stranu.

Podle některých členů vedení krajské organizace ale ani podrobnější prověrka činnosti jednotlivých buněk ČSSD podvody neodhalí.

Některé organizace například nestavějí ve volbách žádné kandidáty nebo jsou ve volbách zcela neúspěšní, ale velký vliv mají při hlasování na konferencích.

Černé duše a fiktivní organizace podle nich existují ve všech okresních organizacích. V ČSSD jejich vzniku nahrávají stanovy, které při hlasování zvýhodňují malé organizace a funkcionáře.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy