Chrudimská koalice má nové složení, přibyla ODS

ČTK ČTK
26. 6. 2012 11:12
Nová koalice slibuje, že směřování města se nijak výrazně nezmění
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS
Do koalice na chrudimské radnici přibyla ODS | Foto: Wikimedia.org

Chrudim - Koalice ve vedení chrudimské radnice má nové složení. SNK ED a ČSSD vypověděly koaliční smlouvu Koalici pro město, TOP 09 a Věcem veřejným.

Nově bude ve vedení města zastoupena dosud opoziční ODS, řekli v úterý novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED) a místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD).

Místo dvou uvolněných místostarostů bude mít nyní město jednoho, a to Tejkla. Další dva, Jaroslav Trávníček (ČSSD) a poslanec Jan Čechlovský (ODS), který byl v předchozím volebním období starostou, budou neuvolnění.

Nové složení potvrdili v pondělí zastupitelé. Dalšími členy rady jsou Pavel Kobetič a Kateřina Jánská (oba ODS).

"Do konce září bude k dispozici nové programové prohlášení. Bude v něm uvedeno to, co by nová koalice chtěla do konce volebního období zvládnout," řekl starosta. Podle něj se směřování města nijak významně nezmění.

Spory v dřívější radniční koalici byly spojeny s působením místostarosty Romana Málka z Koalice pro město. V posledních týdnech své kolegy v městské radě otevřeně kritizoval a naznačoval, že některá výběrová řízení byla neprůhledná.

Z koalice už dříve vystoupila Strana svobodných občanů, jako důvod uváděla nesouhlas s údajným dalším zadlužováním města.

Volby v Chrudimi vyhrála v roce 2010 ČSSD, která získala šest zastupitelů z 27. Po dlouhém vyjednávání sestavila koalici s SNK ED, Koalicí pro Chrudim, TOP 09, Věcmi veřejnými a Stranou svobodných občanů. Do té doby vládnoucí ODS a Volba pro město skončily v opozici stejně jako komunisté.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy