Chrudim nechce linku na likvidaci tekutých odpadů

ČTK ČTK
11. 9. 2012 17:34
Podle starosty by to pro město nebylo výhodné. Obavy byly i z ekologických dopadů
Chrudimská radnice, ilustrační foto.
Chrudimská radnice, ilustrační foto. | Foto: Wikimedia.org

Chrudim - Vedení Chrudimi odmítlo žádost společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, aby mohla v areálu městské čističky instalovat linku na likvidaci tekutých odpadů a odpadních vod.

Podle starosty Petra Řezníčka (SNK ED) by to pro město nebylo výhodné. Obavy byly i z ekologických dopadů a zvýšení dopravní zátěže.

"Z vlastní Chrudimi by množství čištěných odpadů bylo minimální. Stali bychom se de facto čistírnou pro většinu Pardubického a část Královéhradeckého a Středočeského kraje," uvedl starosta.

Ani finanční nabídka firmy radnici nezaujala, pohybovala se kolem půl milionu korun ročně. Nevznikl by ani větší počet pracovních míst.

Společnost chtěla v Chrudimi odstraňovat asi 40 tun odpadů denně, což představuje čtyři až sedm nákladních cisternových aut.

Linka by zpracovávala například palivy a oleji kontaminované kapaliny z odlučovačů na čerpacích stanicích, chemikálie využívané v kadeřnictvích a další znečištěné tekutiny z průmyslových a živnostenských provozů.

Předčištěné zbytky by likvidovala městská čistírna odpadních vod. Město se také obávalo přílišného zvýšení dopravní zátěže.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak na likvidaci odpadů?

 

Právě se děje

před 42 minutami

České dráhy v pandemii přepravily meziročně o 64 milionů méně cestujících

České dráhy (ČD) v loňském roce přepravily 117,7 milionu cestujících, což je meziročně o 64 milionů méně. Důvodem poklesu byla koronavirová krize, která oslabila dálkovou i regionální dopravu. Dráhy kvůli tomu loni ztratily na tržbách více než čtyři miliardy korun. Letos navíc situace zatím pokračuje, oznámila v úterý společnost. V předchozích letech zájem o cestování vlaky pravidelně stoupal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy