Chlapec se na táboře údajně pokusil o sebevraždu

ČTK ČTK
19. 7. 2012 16:52
Vážně zraněného třináctiletého chlapce převezl vrtulník do nemocnice v Hradci Králové
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Hluboká u Skutče (Chrudimsko) - Na dětském táboře v Hluboké u Skutče na Chrudimsku se ve čtvrtek pokusil o sebevraždu třináctiletý chlapec.

Cizí zavinění nebylo zjištěno, řekla mluvčí krajské policie Eva Maturová. Vážně zraněného chlapce převezl vrtulník na traumatologické oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

"Zjišťujeme motiv chlapcova jednání. Zatím to nevypadá, že by mohl mít na táboře problémy. Důvodem mohly být potíže z dřívějška, doma nebo ve škole," uvedla Maturová.

Podle některých médií chtěl hoch spáchat sebevraždu oběšením. Maturová to s ohledem na věk dítěte odmítla potvrdit, mluvčí krajské záchranky Helena Škuligová tuto informaci nevyvrátila.

Při sebevražedném pokusu byl chlapec sám, ostatní děti, které nyní policie vyslýchá, v tu chvíli přítomny nebyly. "Krizová intervence na místě nutná není, nikdo o ni ani nežádal. Děti uklidnila zpráva, že chlapec přežil," uvedla Maturová.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy