Chlapec, který vjel na kole pod vlak, přežil

ČTK ČTK
17. 8. 2012 15:35
Zůstává ale dál ve velmi vážném stavu. Případem se zabývá policie a drážní inspekce
Pozor, vlak (nejede)!
Pozor, vlak (nejede)! | Foto: Zuzana Hronová

Slatina - Šestiletý chlapec, který ve čtvrtek večer vjel na jízdním kole na železničním přejezdu mezi Slatinou a Dvořiskem u Chocně na Ústeckoorlicku pod vlak, je mimo ohrožení života.

Zůstává ale dál ve velmi vážném stavu, řekl náměstek ředitele hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl. Případem se zabývá policie a Generální inspekce Českých drah.

Chlapec na koleje vjel i přes údajné zvukové výstražné upozorňování strojvedoucím osobního vlaku jedoucího z Chocně do Vysokého Mýta.

Těžce zraněného hocha do dětského traumacentra hradecké nemocnice přepravil po neštěstí vrtulník záchranářů. Policisté na místě zjistili, že strojvedoucí před jízdou nepil alkohol.

"Přesná příčina této vážné nehody bude předmětem dalšího šetření dopravních policistů i Generální inspekce Českých drah," uvedla k případu policejní mluvčí Iveta Lehká.

Nehoda se stala kolem 17:40, kvůli vyšetřování nehody byla na několik hodin nahrazena vlaková doprava mezi Chocní a Vysokým Mýtem autobusy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy