Cestování na trati mezi Prahou a Brnem zbrzdí výluka

ČTK ČTK
13. 8. 2012 17:08
Výluka jedné koleje mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí potrvá do 31. srpna
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: České dráhy

Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko) - Provoz na železnici mezi Prahou a Brnem zbrzdí výluka jedné koleje mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí.

Výluka potrvá do 31. srpna. Informoval o tom ředitel organizační jednotky Českých drah Michal Štěpán.

Z důvodu jednokolejného provozu mohou být vlaky dálkové i regionální dopravy opožděny přibližně o 20 minut. Některé spoje budou měnit trasu jízdy.

Spěšné vlaky budou nahrazeny autobusy linky R v úseku Choceň - Letohrad a zpět. Tyto autobusy pojedou mimo železniční stanici Ústí nad Orlicí.

V železničních stanicích Choceň a Letohrad spěšné vlaky budou čekat na náhradní autobusovou dopravu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Autobusová doprava a železniční doprava na Orlickoústecku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy