reklama
 
 

Audit: Tři pardubické obvody mají chyby v hospodaření

18. 10. 2012 13:49
Obvody měly podle výsledků interního auditu chyby v zadávání veřejných zakázek

Pardubice - Vnitřní audit odhalil chyby v hospodaření tří ze sedmi pardubických obvodů, jsou to obvody číslo jedna, pět a sedm.

Vzhledem k odhalení chyb schválila rada města zadání externího auditu. Ten má prověřit hospodaření obvodů v letech 2009 - 2011.

První audit, který proběhl, se přitom zabýval pouze rokem 2011.

O výsledcích interního auditu informovala primátorka města Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice). Nevyloučila, že po skončení externího auditu a poté, co se seznámí s jeho výsledky, dá podnět Policii České republiky.

"Starostové tří obvodů, u kterých se chyby objevily, jsou přesvědčeni, že jejich postup byl správný. Proto proběhne ještě audit externí, který provede specializovaná firma. U ostatních čtyř obvodů se neobjevily prakticky žádné nedostatky," uvedla Fraňková.

Obvody měly podle výsledků interního auditu chyby v zadávání veřejných zakázek. Někde u kritérií výběrového řízení chyběly například informace váze jednotlivých hodnotících podmínek, které bývají obvykle hodnocená procenty.

Město nyní osloví auditorské firmy s tím, aby předložily své nabídky. Pokud vše půjde podle plánu, měla by být vybraná do konce roku a zahájit svou práci.

Interní kontroly - audity probíhají postupně na všech odborech magistrátu. Během dvou let by měly být zkontrolovány všechny části pardubické radnice.

autor: ČTK | 18. 10. 2012 13:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama