Audit: Tři pardubické obvody mají chyby v hospodaření

ČTK ČTK
18. 10. 2012 13:49
Obvody měly podle výsledků interního auditu chyby v zadávání veřejných zakázek
Pardubická radnice
Pardubická radnice | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Vnitřní audit odhalil chyby v hospodaření tří ze sedmi pardubických obvodů, jsou to obvody číslo jedna, pět a sedm.

Vzhledem k odhalení chyb schválila rada města zadání externího auditu. Ten má prověřit hospodaření obvodů v letech 2009 - 2011.

První audit, který proběhl, se přitom zabýval pouze rokem 2011.

O výsledcích interního auditu informovala primátorka města Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice). Nevyloučila, že po skončení externího auditu a poté, co se seznámí s jeho výsledky, dá podnět Policii České republiky.

"Starostové tří obvodů, u kterých se chyby objevily, jsou přesvědčeni, že jejich postup byl správný. Proto proběhne ještě audit externí, který provede specializovaná firma. U ostatních čtyř obvodů se neobjevily prakticky žádné nedostatky," uvedla Fraňková.

Obvody měly podle výsledků interního auditu chyby v zadávání veřejných zakázek. Někde u kritérií výběrového řízení chyběly například informace váze jednotlivých hodnotících podmínek, které bývají obvykle hodnocená procenty.

Město nyní osloví auditorské firmy s tím, aby předložily své nabídky. Pokud vše půjde podle plánu, měla by být vybraná do konce roku a zahájit svou práci.

Interní kontroly - audity probíhají postupně na všech odborech magistrátu. Během dvou let by měly být zkontrolovány všechny části pardubické radnice.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 29 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy