reklama
 
 

Úřednice odmítla ženě vyplatit sociální dávky, ta si na ni počkala a zbila ji

15. 12. 2015 12:59
Žena ze Šumperka neunesla zamítnutí vyplacení sociální dávky a napadla pracovnici tamějšího úřadu práce. Mladá žena si na úřednici počkala před budovou úřadu. Povalila ji na zem, několikrát ji udeřila pěstí a nadávala jí. Napadená úřednice při útoku utrpěla zranění, takže musela vyhledat lékařskou pomoc. V současné době je v pracovní neschopnosti. Policisté útočnici na místě zadrželi a obvinili ji z násilí proti úřední osobě a z výtržnictví, za což jí hrozí až čtyři roky vězení. Stíhána je na svobodě.

Šumperk - Kvůli nevyplaceným sociálním dávkám napadla podle policie v pátek dvaadvacetiletá žena pracovnici šumperského Úřadu práce. Povalila ji na zem a bila pěstmi, před dalším útokem ji nakonec ochránili až její kolegové.

Žena musela vyhledat lékařské ošetření a skončila v pracovní neschopnosti. Agresorku policisté obvinili ze dvou trestných činů, řekla v úterý šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Mladá žena si na úřednici počkala před budovou Úřadu práce v Šumperku ve Štefánikově ulici.

"Obviněná úřednici, která právě vystoupila z vozidla, povalila na zem a několikrát ji udeřila pěstí do oblasti krku a zad. V napadání jí nakonec zabránili další zaměstnanci úřadu, kteří byli svědky celé události," uvedla policejní mluvčí.

Úřednice je v pracovní neschopnosti

Podle policie žena při incidentu častovala nadávkami i ostatní účastníky a vyhrožovala jim, že je rovněž zmlátí. "Důvodem jejího útoku byly nevyplacené sociální dávky, přičemž výplatu těchto dávek měla v kompetenci napadená úřednice.

Poškozená zaměstnankyně úřadu práce při napadení utrpěla zranění, se kterým vyhledala lékařské ošetření. V současné době je v pracovní neschopnosti," dodala policejní mluvčí.

Policisté mladou ženu na místě zadrželi a obvinili ji z násilí proti úřední osobě a z výtržnictví, za což jí hrozí až čtyři roky vězení. Stíhána je na svobodě.

Podobný případ řešili policisté minulý týden ve čtvrtek také na přerovském úřadu práce. Dvaatřicetiletý muž tam zdejší pracovnici vyhrožoval újmou na zdraví. Při odchodu bouchl dveřmi a ženu počastoval vulgárním výrazem. Incident vyšetřují policisté jako nebezpečné vyhrožování.

autor: ČTK | 15. 12. 2015 12:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama