Žena si vymyslela únos. SMS o pomoc poslala z hospody

ČTK ČTK
8. 3. 2013 11:53
Lživou zprávu uprostřed noci poslala na pět náhodných čísel

Šumperk - Desítky policistů pátraly po ženě ze Šumperka, která poslala smyšlenou SMS zprávu o svém únosu na náhodné číslo.

Do akce se zapojil i Útvar zvláštních činností v Ostravě. Ženu nakonec našli policisté v pořádku v jedné ze šumperských restaurací. Případ nyní vyšetřují, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Zprávu o únosu v noci obdržel osmapadesátiletý muž z Plzně. Neznámá žena pod jménem Katka mu napsala, že ji unesli, je v kufru auta a krvácí z hlavy. Žádala, aby zavolal policisty a pomohl jí.

"Policisté okamžitě zahájili rozsáhlé pátrání, byl kontaktován Útvar zvláštních činností v Ostravě k lokalizaci mobilního telefonu poškozené," uvedl policejní mluvčí.

Policistům se zhruba po hodině podařilo zjistit, že jde o jednadvacetiletou ženu ze Šumperka. "Dalším cíleným pátráním po její rodině, příbuzných a známých byla žena nalezena v restauraci na Hlavní třídě v Šumperku, kde seděla a popíjela," doplnil mluvčí.

Při výslechu uvedla, že si jméno a únos vymyslela a poslala na pět různých čísel z cizího telefonu kvůli osobním problémům s přítelem. Policisté případ stále vyšetřují, zatím nedokážou říct, co ženě hrozí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy