Žena omluvila dceři ve škole 778 hodin, hrozí jí vězení

ČTK ČTK
21. 6. 2013 12:41
Olomoučtí policisté označují tento počet zameškaných hodin za zcela ojedinělý
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Olomouc - Celkem 778 hodin zameškala podle policie v tomto školním roce dívka jedné ze základních škol v Olomouci.

Pykat za to bude zřejmě její matka, která údajně dceři její vyhýbání se škole kryla omluvenkami. Ženě hrozí až dva roky vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podle policistů je to zcela ojedinělý počet zameškaných hodin, jde zhruba o 120 vyučujících dnů.

Policisté se případem začali zabývat na podnět olomouckého okresního státního zastupitelství.

"Devětatřicetiletá žena z Olomouce vědomě omluvila své patnáctileté dceři jako žačce základní školy ve školním roce 2012-2013 celkem 778 zameškaných hodin," uvedla policejní mluvčí. Doplnila, že je žena podezřelá z ohrožování výchovy dítěte.

Olomoučtí policisté označují tento počet zameškaných hodin za zcela ojedinělý, podobných případů však podle nich přibývá v souvislosti s ukončením školního roku. Zameškané vyučovací hodiny školáků podle nich vyplouvají na povrch při klasifikaci učitelů.

Zameškané hodiny a s tím i postihy rodičů řeší policisté po celé zemi. Podobný případ řešili například v dubnu také policisté v Dačicích na Jindřichohradecku, kde nezletilý chlapec zameškal za rok a půl na základní škole 528 hodin.

Tento týden média zveřejnila případ, kdy podle policie dívka z Českokrumlovska zameškala přes 800 hodin. I tam hrozí jejím rodičům postih.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy