Vtipálek prodával na internetu olomouckou Trojici

ČTK ČTK
13. 2. 2012 16:53
Inzerát byl na webu několik hodin, provozovatel serveru zná jméno autora

Olomouc - Barokní Čestný sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, který je památkou UNESCO, byl několik hodin na prodej na serveru sreality.cz, navíc jako objekt určený k demolici.

Informoval o tom deník Blesk. Inzerát na server zřejmě vložil vtipálek, jehož totožnost už provozovatel zná. Nabídka je již stažena.

"Inzerát na server může vložit každý, kdo má účet na Seznamu, nebo si ho vytvoří. Každý den tam přibývá několik tisíc nových nabídek a není v našich silách vše zkontrolovat. Je nám líto, že tato situace nastala, zřejmě se jednalo o vtip. Autora již známe a jednáme s ním, chráníme ale jeho anonymitu," uvedla Irena Zatloukalová, mluvčí společnosti Seznam.cz, která realitní server provozuje.

Magistrátu se ozvala realitní firma

Dramatické závěry z události olomoucký magistrát vyvozovat nehodlá. Vedoucí primátorovy kanceláře ale byla překvapená, když se jí ráno ozvali zástupci realitní firmy s nabídkou, že by rádi město při prodeji památky zastupovali.

"Bereme to jako nevhodný žert, Trojici v žádném případě neprodáváme," uvedla mluvčí magistrátu Jana Doleželová. Zdůraznila, že sloup není ve špatném stavu, naopak jde o velmi opečovávanou památku.

Podle Zatloukalové se společnost dosud s podobným "vtipem" nesetkala. Inzerát byl podle ní navíc dobře připravený. Pokud někdo oznámí pochybnosti o pravosti některého z inzerátů, provozovatel to prověří a případně jej stáhne. To se stalo po upozornění olomouckého magistrátu a médií i v pondělí.

Významná památka byla v roce 2000 zapsána na seznam UNESCO. Vznikla podle projektu stavitele a privilegovaného císařského architekta Václava Rendera. S výstavbou se začalo roku 1716, dokončena byla o 38 let později. Na výsledné podobě se podílela celá řada olomouckých řemeslníků a umělců, například sochař Filip Sattler.

 

Právě se děje

Další zprávy