Vlak u Olomouce srazil člověka, do Prostějova jezdí autobusy

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 4. 2015 15:53
Na trati z Olomouce do Prostějova byl kvůli vyšetřování srážky zastaven provoz vlaků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Olomouc - Osobní vlak dopoledne na železniční trati mezi Olomoucí a nedalekým Blatcem srazil a usmrtil člověka, který se pohyboval v kolejišti.

Na trati z Olomouce do Prostějova byl kvůli vyšetřování srážky na zhruba dvě hodiny zastaven provoz vlaků a náhradní dopravu zajišťovaly autobusy.

Vlaky na trať opět vyjely krátce po poledni a některé spoje měly kvůli výluce zpoždění.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že vlak člověka srazil v 10:29 v místě, které není přístupné veřejnosti. Policisté zjišťují, zda vlak člověka v kolejišti srazil nešťastnou náhodou, nebo se dotyčný rozhodl tímto způsobem spáchat sebevraždu. "Při nehodě vznikla na vlaku škoda 20.000 korun," dodal Drápal.

Náhradní autobusy po zastavení provozu přepravily mezi Olomoucí a Prostějovem cestující z několika osobních vlaků a rychlíků. "Provoz na trati byl obnoven v 12:20," uvedl Drápal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy