Vlak Pendolino srazil na Šumpersku dva lidi, na místě zemřeli

ČTK ČTK
18. 9. 2015 8:36
Podle Drážní inspekce se lidé pohybovali v místech veřejně nepřístupných. Nehoda se stala ve 21:39 mezi Zábřehem a Lukavicemi. Doprava na trati byla obnovena dnes v 01:40.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jan Langer

Šumperk - Vlak Pendolino srazil ve čtvrtek před 22:00 u Zábřehu na Šumpersku dva lidi, kteří na místě zemřeli. Podle Drážní inspekce se oba pohybovali v místech veřejně nepřístupných.

Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru spojujícím Prahu s Ostravou. Provoz na trati byl obnoven po čtyřech hodinách, řekli dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce a olomoucké záchranné služby.

Nehoda se podle Martina Drápala z Drážní inspekce stala ve 21:39 mezi Zábřehem a Lukavicemi. "Vlak jedoucí z Prahy do Bohumína se střetl s dvěma osobami, na místě byly usmrceny. Nehoda se stala v místech veřejně nepřístupných, ti lidé tam neměli ze zákona co dělat," řekl ČTK Drápal. Doprava na trati byla podle něj obnovena dnes v 01:40.

Podle mluvčího záchranné služby Olomouckého kraje Pavla Vysloužila se nehoda stala zhruba 200 metrů od železniční stanice Zábřeh. "Posádka zábřežské záchranné služby už nemohla sraženým nijak pomoci. Těla byla v takovém stavu, že oběti nebylo možno na místě identifikovat," uvedl mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy