reklama
 
 

V Protivanově pohltil požár halu se slámou, škoda je 6,5 milionu korun. Jeden hasič je zraněný

17. 8. 2018 8:49
Příčina požáru se vyšetřuje. Škoda v řádu několika milionů korun je především na objektu, ale i na uskladněné slámě.

Prostějov - V Protivanově na Prostějovsku zasáhl v noci na pátek rozsáhlý požár halu se slámou o rozloze 60krát 20 metrů. Oheň v zemědělském areálu likvidovaly jednotky ze dvou krajů, škoda je 6,5 milionu korun. Při zásahu byl jeden ze zasahujících hasičů lehce zraněn. "Příčina požáru se vyšetřuje, hasiči na místě stále zasahují," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Na místo se sjelo devět jednotek z Olomouckého a Jihomoravského kraje. Požár byl hasičům oznámen 20 minut po půlnoci, záře a hustý kouř byly vidět z velké dálky. "Likvidace požáru pokračuje. Rozsáhlá požárem zasažená plocha skladované slámy se nechává postupně vyhořet," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči v první fázi lokalizovali požár a zabezpečili okolní objekty ochlazováním. Škoda v řádu několika milionů korun je především na objektu, ale i na uskladněné slámě. "Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření. V tuto chvíli na místě probíhá došetřování ve spolupráci s policií," dodal mluvčí hasičů.

autor: ČTK | 17. 8. 2018 8:49

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama