reklama
 
 

V Olomouci shořel velký sklad textilu, škoda je čtyřicet milionů. Hrozil i výbuch plynového potrubí

Aktualizováno 25. 6. 2016 18:39
Velký sklad textilu o rozloze 2000 metrů začal hořet krátce po půlnoci. Na místě muselo zasahovat 90 hasičů. Podél skladu navíc vede plynové potrubí a tak hrozil jeho výbuch. Hasiči dostali plameny pod kontrolu po pěti hodinách, ještě celou sobotu budou dohašovat a hlídat. Policisté spočítali škodu předběžně na 40 milionů.

Olomouc-  Hasiči se od noci na sobotu potýkali s požáremvelkého skladu textilu v Olomouci. Škoda, kterou plameny způsobily, byla předběžně vyčíslena na 40 milionů Kč, sdělil krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Hala byla naplněna balíky s textilem. "Na místě zasahovalo 12 jednotek s celkem asi 90 hasiči," řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

"Situace se pomalu uklidňuje, jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů postupně opouštějí událost a vrací se na své základny. Na místě do nedělního rána zůstane jednotka profesionálních hasičů z Olomouce s jednou cisternou a jednotka dobrovolných hasičů z Třebčína, které budou střežit požářiště," uvedla Hacsiková s tím, že o dalším postupu prací bude rozhodnuto v neděli.

Požár v ulici Matěje z Janova byl oznámen půl hodiny po půlnoci. "Zasažena byla skladovací hala a třídírna textilu o celkové ploše asi 2000 metrů čtverečních a kancelářské prostory," uvedla Hacsiková. Hasiči se nejprve soustředili na ochranu okolních objektů, přiléhajících hal a skladů. Protože podél areálu vede plynové potrubí, byli na místo povoláni pracovníci plynáren, kteří zastavili hlavní ventil potrubí.

Uvnitř zasaženého objektu se nacházelo deset tlakových lahví, které hasiči vynesli ven. Vodu na hašení vozili cisternami z nedaleké ulice. Zasažené objekty prohořívaly a postupně se v nich propadaly stropy a řítily obvodové zdi. Hasiči dostali plameny pod kontrolu zhruba za pět hodin po oznámení události, na místě byli celou sobotu.

Hasiči dohašovali ohniska požáru a hektolitry vody prolévali balíky a koše s textilem. Z požárem zasaženého objektu zbyly pouze trosky, stropy se propadly, obvodové stěny se zřítily. Na pomoc přijela těžká technika ze Záchranného útvaru Hlučín, která balíky rozhrabávala.

Hasiči a pracovníci specializované chemické laboratoře kontrolovali, jestli dým neznečistil ovzduší. Limity škodlivin podle Hacsikové překročeny nebyly. Ohledání požářiště vyšetřovateli by mělo být možné po jeho vychladnutí v pondělí. Na vyšetřování by se měli podílet experti z Technického ústavu požární ochrany v Praze.

autor: ČTK | 25. 6. 2016 7:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama