reklama
 
 

V bytě po doručovatelce zůstalo osm pytlů zásilek. Ženě hrozí až pět let vězení

9. 10. 2018 10:42
Nedoručené zásilky byly objeveny loni v říjnu v bytě v Prostějově. Policie doručovatelku vypátrala na Slovensku.

Prostějov - Osm pytlů nedoručených zásilek zůstalo v jednom z prostějovských bytů po předchozí nájemníci, která pracovala jako doručovatelka. Objevil je po jejím vystěhování majitel bytu.

Podle policie se mezi nimi našlo i 112 otevřených zásilek. Bývalou doručovatelku policie vypátrala na Slovensku. Žena je stíhána za porušení tajemství přepravovaných zpráv, za což jí hrozí až pět let vězení. Informoval o tom prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Zásilky byly objeveny loni v říjnu, policie o nich informovala až v úterý. Našel je šestačtyřicetiletý majitel, který vešel do svého bytu v Brněnské ulici po vystěhování předchozích nájemníků.

"V bytě nalezl větší množství nedoručených listovních a reklamních zásilek a reklamních letáků. Protože věděl, že jeho předchozí nájemnice byla zaměstnancem společnosti poskytující doručovací služby, informoval o nálezu tuto firmu," uvedl mluvčí.

Firma se poté obrátila podle Kořínka na policii. "Všechny nedoručené zásilky posléze naplnily celkem osm pytlů," doplnil Kořínek. Mezi nedoručenými zásilkami bylo podle něj nalezeno i 112 kusů otevřených. Policie podle Kořínka poté sedmačtyřicetiletou bývalou doručovatelku vypátrala na Slovensku, kde ji vyslechla slovenská policie. Žena nedoručení jistého množství zásilek připustila, otevření některých z nich však popřela, dodal Kořínek.

autor: ČTK | 9. 10. 2018 10:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama