U Olomouce se srazil městský autobus s auty, tři lidé byli zraněni. Silnice je částečně uzavřena

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 1. 2016 11:07
U Olomouce se střetl autobus MHD se dvěma auty. Tři lidé se při nehodě zranili, z toho jeden těžce. Na místo byly poslány tři sanitky. Řidička jednoho z vozů byla převezena do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci. Kvůli nehodě byla silnice mezi Olomoucí a Horkou uzavřena a doprava odkloněna. "Uzavření silnice už bylo odvoláno. V místě nehody řídí policisté dopravu kyvadlově," dodala Štrbáková.
Na místě zasahovaly podle mluvčího záchranné služby Pavla Vysloužila tři sanitky. (Ilustrační foto)
Na místě zasahovaly podle mluvčího záchranné služby Pavla Vysloužila tři sanitky. (Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Olomouc - Na silnici nedaleko Olomouce se ve středu ráno srazil autobus městské hromadné dopravy s dvěma osobními automobily. Při nehodě se zranili tři lidé, z toho jeden těžce.Doprava musela být v místě nehody odkloněna. "Silnice už byla částečně zprovozněna," upřesnila  krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Nehoda se stala u autobusové zastávky Poděbrady mezi Olomoucí a Horkou nad Moravou. "Hlášena máme tři zranění, jedno těžké a dvě lehká," dodala Štrbáková.

Mluvčí záchranné služby Pavel Vysloužil řekl, že na místo nehody byly poslány tři sanitky. "Jejich posádky ošetřily dvaačtyřicetiletou řidičku osobního automobilu s vážným poraněním břicha, kterou sanitka odvezla do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl.

Lehce zraněn byl řidič autobusu a jedna cestující. "Šestapadesátiletý řidič měl zhmožděný kotník a sedmdesátiletá pasažérka si zlomila nos a poranila obličej o znehodnocovač jízdenek. Také je transportovala sanitka do olomoucké nemocnice," dodal Vysloužil.

Kvůli nehodě byla silnice mezi Olomoucí a Horkou uzavřena a doprava odkloněna. "Uzavření silnice už bylo odvoláno. V místě nehody řídí policisté dopravu kyvadlově," dodala Štrbáková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Italská policie provedla razie kvůli pádu janovského mostu

V rámci vyšetřování okolností tragického pádu mostu v Janově provedla nyní italská policie razie v sídle provozovatele dálniční sítě Autostrade per l'Italia (ASPI) a její dceřiné firmy SPEA, která dohlíží na bezpečnost staveb. Dnes o tom informovala agentura APA. Při neštěstí loni přišlo o život 43 lidí, dosavadní vyšetřování ukazuje na závažná bezpečnostní pochybení. Vlastníkovi obou společností, holdingu Atlantia, v důsledku hrozí, že přijde o koncesi na provoz dálnic.

Dálniční Morandiho most v Janově se loni v srpnu zřítil v délce 100 metrů. Tragédie vyvolala obavy o bezpečnost mostů v italské dálniční síti. Uvedené firmy čelí podezření, že falšovaly dokumenty o bezpečnostních kontrolách na mostech před neštěstím i po něm. Podle zjištění italského tisku byly už od roku 2014 obeznámeny s rizikem zřícení stavby. Tři zástupci firmy proto skončili ve vazbě, desítky dalších manažerů úřady vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy