U Olomouce se srazil městský autobus s auty, tři lidé byli zraněni. Silnice je částečně uzavřena

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 1. 2016 11:07
U Olomouce se střetl autobus MHD se dvěma auty. Tři lidé se při nehodě zranili, z toho jeden těžce. Na místo byly poslány tři sanitky. Řidička jednoho z vozů byla převezena do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci. Kvůli nehodě byla silnice mezi Olomoucí a Horkou uzavřena a doprava odkloněna. "Uzavření silnice už bylo odvoláno. V místě nehody řídí policisté dopravu kyvadlově," dodala Štrbáková.
Na místě zasahovaly podle mluvčího záchranné služby Pavla Vysloužila tři sanitky. (Ilustrační foto)
Na místě zasahovaly podle mluvčího záchranné služby Pavla Vysloužila tři sanitky. (Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Olomouc - Na silnici nedaleko Olomouce se ve středu ráno srazil autobus městské hromadné dopravy s dvěma osobními automobily. Při nehodě se zranili tři lidé, z toho jeden těžce.Doprava musela být v místě nehody odkloněna. "Silnice už byla částečně zprovozněna," upřesnila  krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Nehoda se stala u autobusové zastávky Poděbrady mezi Olomoucí a Horkou nad Moravou. "Hlášena máme tři zranění, jedno těžké a dvě lehká," dodala Štrbáková.

Mluvčí záchranné služby Pavel Vysloužil řekl, že na místo nehody byly poslány tři sanitky. "Jejich posádky ošetřily dvaačtyřicetiletou řidičku osobního automobilu s vážným poraněním břicha, kterou sanitka odvezla do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl.

Lehce zraněn byl řidič autobusu a jedna cestující. "Šestapadesátiletý řidič měl zhmožděný kotník a sedmdesátiletá pasažérka si zlomila nos a poranila obličej o znehodnocovač jízdenek. Také je transportovala sanitka do olomoucké nemocnice," dodal Vysloužil.

Kvůli nehodě byla silnice mezi Olomoucí a Horkou uzavřena a doprava odkloněna. "Uzavření silnice už bylo odvoláno. V místě nehody řídí policisté dopravu kyvadlově," dodala Štrbáková.

 

Právě se děje

před 3 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy