Syn týral otce, stařec musel pro jídlo po čtyřech

ČTK ČTK
13. 2. 2013 13:40
Muž z Jesenicka svému nesvéprávnému otci nadával a neumožňoval mu hygienu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Jeseník - Kriminalisté z Jeseníku obvinili padesátiletého muže z týrání otce.

Podle kriminalistů sedmasedmdesátiletého seniora zbaveného právní způsobilosti trápil nejméně od podzimu roku 2010. Muže stíháme za týrání svěřené osoby a útisk, řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Obviněný měl otce v opatrovnictví. Starý muž je podle mluvčí špatně pohyblivý a není schopen se o sebe postarat. "Obviněný muž na svého otce křičel, nadával mu a vyžadoval po něm činnosti, které pro svůj zdravotní stav nezvládal," uvedla mluvčí.

Podle kriminalistů muž svého nemocného otce například nutil, aby si pro jídlo chodil do kuchyně do prvního poschodí domu. Muž tak musel zdolávat schody po čtyřech. Obviněný otci podle mluvčí ani nezajišťoval potřebnou hygienu celého těla. Hrozí mu až pět let vězení.

Případy týrání jsou na Jesenicku ojedinělé, jeseničtí policisté loni řešili dva případy týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Ze společného obydlí vykázali devět lidí, počet je srovnatelný s předchozím rokem. Šlo především o muže ve věku od 30 do 60 let. Nejčastější příčinou byla zejména tíživá sociální situace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy