Starostou Prostějova byl zvolen Pišťák z ČSSD

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 11. 2010 16:30
Radnici dále ovládá koalice ODS a ČSSD
Prostějovská radnice
Prostějovská radnice | Foto: wikimedia commons

Prostějov - Do čela Prostějova se na příští čtyři roky postaví dosavadní místostarosta Miroslav Pišták ze sociální demokracie.

Na ustavujícím zasedání městského zastupitelstva ho společnými silami zvolili koaliční spojenci z ČSSD a ODS, kteří tak navázali na spolupráci z předchozího volebního období.

Sociální demokracie získala v komunálních volbách čtrnáct křesel, druzí občanští demokraté mají osm mandátů. V opozici zůstali TOP 09, komunisté a lidovci.

Křesla místostarostů obsadí sociální demokraté Zdeněk Fišer a Alena Rašková a za ODS Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková.

V jedenáctičlenné městské radě bude mít ČSSD sedm míst, ODS čtyři.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy