Smrt holčičky vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti. Není jasné, zda vypadla z okna, nebo dveří vlaku

ČTK ČTK
25. 7. 2016 11:25
Policisté vyšetřují okolnosti, za kterých v neděli po pádu z jedoucího vlaku zemřelo tříleté děvče. Dívka, která vypadla z rychlíku nedaleko obce Hlušovice, zemřela na místě, záchranáři jí už nedokázali pomoci. Případ, kdy dítě vypadlo z jedoucího vlaku, se stal před deseti lety jen pár kilometrů od místa tragédie. Tehdy zemřel pětiletý chlapec.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Archiv Českých drah

Olomouc - Smrt tříleté holčičky, která v neděli odpoledne zemřela po pádu z jedoucího vlaku nedaleko železniční stanice Štěpánov u Olomouce, vyšetřuje policie pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Jak se tragédie stala, zatím nechtějí kriminalisté upřesnit. "Případ nadále vyšetřují," řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podobný případ se stal jen o pár kilometrů dále před deseti lety, tehdy zemřel po pádu z vlaku pětiletý chlapec. Policisté jej hledali týden.

Nedělní tragédie se stala blízko obce Hlušovice. Dítě vypadlo z rychlíku jedoucího směrem na Prahu. Zemřelo na místě, záchranáři již dívence nemohli pomoci. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti, ze kterého je nyní podezřelý neznámý pachatel. Příčiny a okolnosti této tragické události jsou předmětem dalšího policejního prověřování," uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala zatím není jasné, jak se tragédie stala. "Prvotní informace byla, že dítě pravděpodobně vypadlo z okna. Později jsme upřesnili, že není zřejmé, zda to bylo z okna, nebo ze dveří. Vyšetřování stále pokračuje, zatím to není jasné," řekl mluvčí Drápal.

Kvůli neštěstí byl zhruba na hodinu zcela zastaven provoz na koridoru, vlaky poté jezdily přibližně 2,5 hodiny v místě neštěstí sníženou rychlostí po jedné koleji. Spoje směrem na Olomouc i na Prahu nabíraly zpoždění.

Podobné neštěstí se stalo téměř přesně před deseti lety zhruba o pět kilometrů dále u obce Střeň na Olomoucku. Tehdy vypadl z vlaku pětiletý chlapec, zemřel na následky mnohočetných poranění. Matce se ztratil poté, co odešel v jedoucím vlaku sám na toaletu. Jeho tělo nalezli policisté zhruba po týdnu, když v rojnici prohledávali přibližně dvacetikilometrový úsek po obou stranách vlakového kolejiště směrem od Štěpánova do Moravičan.

Matku nakonec soud potrestal podmínkou. Podle něj se dopustila ublížení na zdraví z nedbalosti, když nechala chlapce běhat po vlaku bez dozoru.

 

Právě se děje

Další zprávy