Řidička zavinila smrt muže na Olomoucku, nedala mu přednost

ČTK ČTK
14. 4. 2015 9:58
Pětapadesátiletá žena je podezřelá z usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock

Olomouc - Tragickou nehodu tří aut u Chodobína na Olomoucku, při které v pondělí zemřel devětatřicetiletý muž, zavinila podle policie zřejmě řidička jednoho z osobních aut. Žena při vjíždění z vedlejší silnice údajně nedala přednost autu na hlavní silnici.

Vůz řidiče, který nehodu nepřežil, byl po nárazu odražen do protisměru, kde narazil do dalšího auta.

Při nehodě se zranily další dvě ženy, spolujezdkyně. Řidička je podezřelá z usmrcení z nedbalosti a z ublížení na zdraví z nedbalosti. Informovala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Odmrštila vůz do protisměru

"Pětapadesátiletá řidička vozidla značky Škoda Fabia zřejmě nedala přednost při vjíždění na hlavní silnici od obce Chudobín směrem na Litovel-Nasobůrky vozidlu značky Škoda Roomster přijíždějícímu ze směru od obce Sobáčov," uvedla policejní mluvčí.

Po střetu aut skončila Fabia na poli. Vozidlo Roomster se však následně čelně střetlo v protisměru s přijíždějícím vozidlem značky Hyundai.

Záchranáři z místa nehody odvezli dvě ženy, podle policie šlo o spolujezdkyně z vozidel Škoda Roomster a Hyundai. Jedna z nich byla podle mluvčího fakultní nemocnice těhotná, do nemocnice ji proto přepravil vrtulník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy