Řidič srazil na Olomoucku cyklistu, ten na místě nehody zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 2. 2016 12:40
Cyklista nepřežil v neděli v noci na Olomoucku střet s osobním automobilem. Nehoda se stala před 02:00 na staré silnici mezi obcemi Křelov a Příkazy. Dechová zkouška neprokázala, že by řidič vozidla pil před jízdou alkohol. "Řidič (ročník 1995) osobního vozu značky Volkswagen jel ve stejném směru jako cyklista (ročník 1974), kterého pravděpodobně přehlédl a zezadu ho srazil. Není jisté, zda muž na kole jel nebo ho pouze vedl. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Příčinu a míru jejího zavinění policie nadále zjišťuje. Podle dostupných informací jde letos o druhou smrtelnou dopravní nehodu v kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 18 minutami

84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy